Stopnišče

Franc Ksaver NAGER (Ptuj, 1790– Gradec, 1866)
Sv. Jožef z Detetom v naročju, 1849

Franc Ksaver Nager se je sprva izučil za dekorativnega soboslikarja, zatem pa bil devet let na dunajski slikarski akademiji, kjer je bil kar trikrat nagrajen. V galerijah Dresdna in Berlina je kopiral stare mojstre. Med letoma 1821–1822 je bil v Rimu in med drugim za pruskega kralja kopiral štiri slike. Leta 1823 je bil že na Dunaju, nato pa v Leobnu, kjer si je kupil hišo. Naposled se je naselil v Gradcu ter slikal portrete in cerkvene slike za razne kraje na Štajerskem, denimo za opatijsko cerkev sv. Danijela v Celju, za Laško in Maribor (eno izmed njegovih del je npr. Kristus z ranjeno ramo na škofijskem ordinariatu).

Josef REICH
Jezusa položijo v grob, XIV. postaja križevega pota, 1823

Vzpenjajoči angel
1. polovica 18. stoletja

Glede na držo angela gre sklepati, da je najbrž pripadal okrasju atike nekega oltarja v šempetrski cerkvi.